«Ла Страда-Україна» : шлях є!

Тисячі доріг, тисячі поворотів – і за кожним Майбутнє.

Його ще немає, воно залежить тільки від нас. Ми – вільні!

А. Валентинов

Біле рабство, торгівля людьми… Це – не витримки з історії  і не сценарії до трилерів. Це –  прикрі реалії нашого життя.   За даними Міжнародної організації з міграції, з моменту проголошення Україною незалежності  більше 100 тисяч українців  були продані за кордон для примусової праці.   Більше 100 тисяч людей, позбавлених  свободи за своє прагнення до щасливого життя!..

Історії про те,як люди, виїжджаючи за кордон, потрапляли  у трудове рабство, не є рідкісними.  Шукаючи кращого життя за межами держави, люди  чи то забувають, чи то просто не хочуть думати про можливі негативні наслідки. Шанс отримати легкі гроші одурманює  та послаблює пильність.  В результаті, поквапившись, особа, що збирається емігрувати, ризикує потрапити у небезпечні для свого життя ситуації.

В Україні є спеціалізовані організації, покликані допомогти  людям захищати свої права.  Однією з таких є Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна”.  Створений  в 1997 році, центр займається проблемами сексуальної експлуатації дітей, насильства, дискримінації в суспільстві, дотримання прав людини. Окремою вагомою ланкою в системі роботи центру є   попередження та допомога постраждалим від торгівлі людьми.

Менеджер Центру зі зв’язків із громадськістю  Ліза Рай розповіла, чому проблема торгівлі людьми є такою поширеною в Україні, та яких заходів треба вжити людині, яка виїжджає за кордон, аби вберегти себе від можливої небезпеки.

–  З  кожним роком  кількість звернень  до Центру з приводу торгівлі людьми значно зростає. Якщо у 2004 дзвінків було лише  24, то у 2010 – більш, аніж 6 тисяч.  З чим це пов’язано? 

Збільшення кількості звернень насамперед пов’язане з тим, що не вщухає цікавість до можливого виїзду за кордон з метою заробітку. Та це, напривеликий  жаль, не завжди завершується отриманням бажаних заробітків. Непоодинокі випадки, коли люди після виїзду за кордон через деякий час просто зникають.

–  Наскільки мені відомо, у період  з 2002 по 2004 року ви допомогли 315 особам, які постраждали від торгівлі людьми. Ви якось  сприяєте соціальній адаптації постраждалих ?

Після повернення із-за кордону  соціальні працівники центру працюють із постраждалими, виявляючи їх потреби та плани на майбутнє. В залежності від отриманої інформації, складається індивідуальний план соціальної допомоги кожному окремому постраждалому, який включає залучення цілої низки корисних структур (міжнародних організацій, урядових структур та НУО).     

–  Чи  простежуєте ви долю тих, кому вам вже вдалось допомогти?

Все  залежить від бажання та готовності людини залишатись на зв’язку із нашим центром. Ми  зі свого боку завжди  відкриті до спілкування.

–  Припустимо, що до вашого центру надійшов дзвінок  з-за кордону.  Людина повідомляє,  що в неї відняли документи та змушують займатись примусовою працею . Як ви координуєте свої дії, аби надати їй допомогу? 

В Ла Страда-Україна”  кожен консультант володіє навичками спілкування з постраждалими від торгівлі людьми. Під час подібного дзвінка консультант збирає усю необхідно інформацію. Потім пишеться  лист про необхідність надання допомоги до Дипломатичного представництва України в країні призначення. Також ми повідомляємо про інцидент міжнародній чи неурядовій організації.

Взагалі наш  правозахисний центр активно співпрацює з багатьма неурядовими організаціями в Україні та за кордоном, державними органами, міжнародними організаціями.

 

 

–  В чому, на вашу думку, полягає причина такого поширення торгівлі людьми в Україні?

Існує багато факторів, які сприяли виїзду українських громадян. Серед них – падіння залізної завіси та спрощення можливості виїзду за кордон для українців, економічна нестабільність нашої країни, фемінізація бідності, правова необізнаність громадян, криміналізація цього бізнесу, бажання отримати високі заробітки тощо.  

–  Відомо  чимало фактів вивезення людей за кордон з метою трудового рабства.   Наскільки поширеною є  торгівля людьми  всередині країни?

Проблема трудового рабства безпосередньо всередині країни  є достатньо актуальною. Частіше за все постраждалими від внутрішньої торгівлі людьми стають діти та молоді жінки. Їх можуть використовувати для жебрацтва, примусовій праці, примусового шлюбі, залучення до скоєння злочинів, сексуальної експлуатації. 

–  Що ви можете порадити людині, яка збирається виїхати за кордон, для  того, аби вберегти себе від  небезпеки?

Порад багато. Найголовніша – зателефонувати на «гарячу лінію» нашого центру, щоб отримати усю корисну  і необхідну інформацію перед виїздом за кордон. Також багато інформації можна знайти на нашому сайті http://www.la-strada.org.ua

*У перекладі з італійської «страда» перекладається, як «шлях, дорога». Пам’ятайте! У яку б  складну життєву ситуацію не потрапили, є люди та організації, здатні допомогти вам знайти  правильний шлях!

Музалевська Анна

Advertisements

Залишити коментар

Filed under Статті

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s